O nas

O firmie BioFood

Od Natury Dla Twojego Zdrowia!

Żywność Ekologiczna Bio Food  od samego początku swojego powstania tj. od 1994 roku zajmuje się wyłącznie przetwórstwem owoców i warzyw ekologicznych.

Przetwórnia skoncentrowana jest na produkcji wysokiej jakości ekologicznych soków z warzyw kiszonych oraz przetworów z warzyw i owoców. Uzupełnieniem asortymentu ą ekologiczne syropy, oleje, octy i pasty.

Wiele naszych produktów, a zwłaszcza soki kiszone z warzyw, postrzegane są przez współczesną medycynę jako żywność będąca doskonałą profilaktyką w wielu chorobach układu pokarmowego oraz chorób nowotworowych. W tych ostatnich schorzeniach soki kiszone ze względu na łatwą przyswajalność makro i mikroelementów oraz obecność związków antocyjanowych pochodzących z buraka, marchwii, selera lub czerwonych winogron mogą działać zarówno profilaktycznie jak i wspomagać leczenie farmakologiczne.

Soki z certyfikatem SGGW

W walce z nowotworami żołądka

Badania naszych soków z buraka kiszonego oraz soku z kiszonej kapusty prowadzone w latach 2010-2011 przez SGGW w Warszawie udowodniły, że soki te niszczyły komórki nowotworowe raka żołądka. Raport z badań można pobrać z naszej strony w TYM MIEJSCU

Produkty z nagrodami

Biosmoothie z nagrodą!

W maju 2010 roku nasz produkt Biosmoothie truskawkowe otrzymał główną nagrodę: Best of Organic 2010 w konkursie na najlepszy produkt ekologiczny organizowanym przez EkoConect podczas seminarium Organic Marketing Forum 2010, a w październiku 2010 na Targach Natura Food w Łodzi otrzymaliśmy wyróżnienie za produkt Biosmoothie brzoskwiniowe.

Na tych samych Targach w 2011 za nasz sok z buraka kiszonego otrzymaliśmy główną nagrodę.W roku 2012 ekologiczny sok z marchwi kiszonej został nagrodzony Złotym Medalem na Targach Natura Food jako najlepszy produkt ekologiczny na rynku polskim.

W tym samym roku ekologiczny sok z buraka kiszonego został uznany za produkt innowacyjny i otrzymał certyfikat „Dobry produkt – wybór ekspertów” na gali organizowanej przez czasopismo Rynek Spożywczy.

Złoty medal dla soku wielowarzywnego

W roku 2013 po raz kolejny otrzymaliśmy Złoty Medal targów Natura Food, tym razem za ekologiczny sok wielowarzywny.

Nagroda za sok Kapusta+Moringa

W roku 2017 otrzymaliśmy kolejną – czwartą już nagrodę na Targach Natura Food w Łodzi za sok Kapusta+Moringa, a część dochodu ze sprzedaży tego soku została przeznaczona na podopiecznych fundacji Rak’n’Roll

BioFood jest członkiem

Stowarzyszenia Polska Ekologia oraz Kujawsko Pomorskiego Stowarzyszenia EKOŁAN

Bio Food jest członkiem Stowarzyszenia Polska Ekologia oraz Kujawsko Pomorskiego Stowarzyszenia EKOŁAN, a także Polskiej Izby Żywności Ekologicznej: organizacji zrzeszającej przedstawicieli rynku żywności ekologicznej (rolników przetwórców, handlu detalicznego i hurtowników). Obecnie, jak wszyscy zrzeszeni w PIŻE, firma wspiera kampanię propagującą zrównoważoną produkcję, dystrybucję i konsumpcję żywności ekologicznej JEMY EKO.

Więcej na stronie: jemyeko.com

BioFood w mediach

Zobacz co mówi się
o BioFood w mediach

BioFood w social mediach

Obserwuj nas w social mediach

Produktów
w ofercie

I stale rośnie!

Butelek
rocznie

I nie zwalniamy tempa!

Produktów ekologicznych

%

Potwierdzone certyfikatem

Własnych
pól

1 siedziba firmy

Zapraszamy dowspółpracy!

Poznajmy się!

W sprawie współpracy prosimy o kontakt mailowy: zamowienia@biofood.pl